Vydrolená omítka kolem okna

Obrátil se na nás majitel bytu ve vilovém domě se záhadným problémem. Trvale se drolila a vypadávala omítka nad oknem v obývacím pokoji. Okno mělo větší rozměry. Sloužilo jako vstup na terasu bytu. Dle sdělení majitele opakovaně vydrolenou spáru vyplňoval různými, k tomu určenými materiály a vždy okolí okna vymaloval. Během pár měsíců se spára zase vydrolila.

Okno bylo přitom pevně instalováno a ani při prudším dovření dveří na terasu se rám sotva pohnul. Problém byl však jinde. Po přeměření celého okenního rámu v celé jeho ploše jsme zjistili, že okno je instalováno sice pevně, ale rám není svislý, dokonce byl prohnutý ve svislé rovině. Okno bylo celé „do vrtule“. To způsobovalo trvalé napětí v rámu. A zvláště při změnách venkovní teploty rám „pracoval“ a působil na okolní omítku různými tlaky. Výsledkem bylo vydrolování omítky v nadpraží. Navíc stavební firma šetřila a neosadila po obvodu pružné tzv. APU lišty, které dokáží spolehlivě tlumit pohyby rámu oproti okolní omítce.

Prodávající na svůj vlastní účet musel okno demontovat, osadit správně zpátky a okolí okna vyspravit. Problém jsme vyřešili ke spokojenosti našeho klienta.

Neváhejte tedy při uplatnění jakékoliv reklamace a ozvěte se nám. Přijedeme, vady zdokumentujeme a domluvíme s prodávajícím nápravu.

vydrolená omítka vydrolená omítka2
vydrolená omítka3 vydrolená omítka4